Campionat d'Andorra de Ciclisme Infantil 2015

Campionat d'Andorra de Ciclisme Infantil 2015

20/08/2019, 12:08 / 0 comentari(s)

El passat diumenge dia 10 de maig , l'Sprint Club Andorra va organitzar la primera prova de ruta del Campionat d'Andorra de Ciclisme infantil 2015. Dit campionat es organitzat conjuntament amb la Federació Andorrana de Ciclisme i l'Agrupació Ciclista Andorra i amb una participació de 84 corredors.

La prova es va disputar al centre de la Vila de St. Júlia de Lòria, sobre 2 circuits un de 500 mts pels mes petits i un altre 1,2 km amb una petita pujada.

La matinal es va iniciar a les 11h del mati amb els mes petits, primer amb les nenes i després amb els nens, ( degut a l'alta participació ) de 3 i 4 anys, amb 3 voltes ( 1,5 km ) al circuit ,ont, Lilly Mars i Aleran Mitjana van ser els mes rapits, seguidament els prebenjamins de 5 i 6 anys nenes i nens, on Anna i Marti Carreras van ser els guanyadors, després va ser el torn dels benjamins 7 i 8 anys, els quals ja van fer 3 voltes al circuit grand de 1,2 km ( 3,6 km ) on Ainoa Gil i Dani Palacios van ser els guanyadors, seguidament els principiants de 9 i 10 anys amb 5 voltes al circuit ( 6 km ) amb la victòria de Candela Alvarez i Gerard mora i per finalitzar els alevins 11 i 12 anys i infantils 13 i 14 anys que van fer la cursa conjunta amb 6 voltes ( 7,2 ) i 8 Voltes ( 9.6 km )voltes i amb la participació de .......ont els mes rapits van ser Albert Pujol Zoe Oliveras en Alevins i Jordi Gómez en infantil.

 

Classificacions Ruta

 

Categories:

 

Pre-Benjamins (3 i 4 anys) Femení

1r – Lilly Marx
2n – Nora Celades
3r - Amy Do nacemento


Pre-Benjamins (3 i 4 anys)

1r – Heran Mitjana
2n – Jan Navàs
3r - Marti Ariño


Pre-Benjamí (5 i 6 anys)

1r – Marti Carreras
2n – Kylian Fernandez
3r – Marc Calvet


Pre-Benjamí – Femení

1a – Anna Carreras
2a – Elsa Rodríguez
3a – Aina regada


Benjamí

1r – Dani Palacios
2n – Quim Nuez
3r - Lluc Marugat


Benjamí – Femení

1a – Ainoa Gil
2a – Nadia Pujol
3a – Anna Martos


Principiants - Masculí

1r – Gerard Mora
2n – Jan saludes
3r – Adria Regada


Principiants - Femení

1r – Candela Alvarez
2n – Ariadna Riart
3r – Carla Calvet


Aleví

1r – Albert Pujol
2n – Enric Bregolat
3r – Jan Marrugat


Aleví - Femení

1r – Zoe Oliveros
2n – Erika Frederico
3r – Vera Gonzalez


Infantil

1r - Jordi Gomez
2n - Arnau Burgos
3r - Robert Ferrari